ארוחה טבעונית

קצת נמאס לי שצוחקים עלינו הטבעונים. "מה אתה אוכל?" שואלים בפליאה אנשים שאוכלים פלאפל וסלט פעמיים ביום, כאילו כל מה שאפשר לאכול הגיע מאחוריה של פרה, בין אם מהעטיניים ובין אם מהאחוריים עצמם.

אני אוכל כל מה שאתם אוכלים, רק בלי גופות. זה לא כזה מסובך! כשמכינים משהו לאכול, זה התהליך שלפיו בוחרים את הארוחה:

קודם כל בוחרים בסיס, ואז מתאימים לו רוטב, ואז מחליטים מה יצוף ברוטב. הבסיס פשוט – יש פסטה, אורז, לחם, פירה ומרק בתור הבסיסים הבסיסיים. אלו הדברים שמחזיקים את האוכל, ואמנם יש דברים יותר מסובכים כמו קוסקוס או קינואה או אפילו חמין, ואני די בטוח שאפשר להתייחס לסלט כבסיס מעולה. בעיקרון בוחרים אחד מאלו ורצים איתו הלאה – וכל הדברים האלו טבעוניים לחלוטין! בתור טבעוני, יש לי גישה לכולם.

הרוטב זה מה שנותן טעם לאוכל – יש מלא אפשרויות! רוטב עגבניות ורוטב קוקוס ורוטב שמן זית וכו'. זה נכון שיש הרבה רטבים חלביים מבוססי שמנת, אבל את רובם אפשר להחליף בשמנת צמחית או אפילו קרם קוקוס, וזה יוצא מעולה. יש גם כמה רטבים שכוללים ביצים או אפילו ציר בקר ועוף, אבל יש מספיק אחרים כדי שיהיה לי מה לאכול. הייתי מעריך ששלושה רבעים מהרטבים הם טבעוניים לחלוטין ואני יכול לאכול אותם. אז, גם כאן יש ניצחון.

בסוף צריך להחליט מה יצוף ברוטב – זה מה שלועסים, שהוא לא הבסיס. בד"כ, אם יש גופות באוכל אז הן מופיעות כאן. חתיכות של פרה מעונה, או החזה של תרנגולת גאה, או אפילו קוביות גבינה מחלב שנשדד מפרה נכנסים כאן. אבל לצד אלו יש מלא דברים אחרים שאפשר לשים! למשל, חצילים! או פלפל אדום. או אולי תירס. טופו זאת אופציה מאוד פופולרית ומאוד טעימה אם יודעים מה לעשות איתה, וגם סייטן ואפילו מקלות יובה.

אז אתם רואים? זה לא קשה ולא מסובך בכלל להיות טבעוני – יש מלא מה לאכול, וכמעט כל דבר שאתם אוהבים אפשר להכין בצורה טבעונית לחלוטין ויהיה נורא טעים. רק צריך לרצות להפסיק להיות חלק ממערכת של דיכוי ורצח, והכל יהיה בסדר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>